Suma sumárum

Tak nám skončila sezóna 2016… A jaká že vlastně byla? Jedním jednoduchým slovem, rozporuplná. Podhostýnskou hasičskou ligou jsme se pouze protrápili, a spousta výkonů nebyla podle našich představ, ale na druhou stranu to vlastně byla nejúspěšnější sezóna v naší historii. Sbírku pohárů ve zbrojnici jsme rozšířili celkem o 9(!!!) kousků (4 z toho tým žen), což je suverénně nejlepší počin v historii SDH Sulimov.

A jak vlastně šel čas? Po mírném zástřelu jsme hned ťali do živého a na okrskovém kole se z toho vyklubaly dvě krásná první místa. Ovšem jak se říká, tak první vyhrání, z kapsy vyhání, a přišlo hluché období plné chyb a nepovedených útoků. Také přišel nás (i ženského týmu) jediný nedokončený pokus v Dřevohosticích. Dokonce ani v našich oblíbených Zdislavicích se nezadařilo, a skončili jsme na bramborovém stupínku.

Zlom přišel až v polovině července, kdy se povedl slušný útok v Zahnašovicích, a následoval opět dvojitý úspěch, tentokrát na Kostelanech, kdy kluci urvali 3. místo, a holky dokonce místo druhé. V rámci PHL se bohužel prakticky nic nezměnilo, a ani na téměř domácí trati na Karolíně se nezadařilo, ale následovaly noční závody v zaslíbených Zdislavicích, kde jsme urvali další první místo, a holky se nenechaly příliš zahanbit, a po pěkném výkonu skončili třetí. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat, a na závodech v Medlově z toho bylo po krásném výkonu druhé místo, a tento den jsme pokračovali v krasojízdě na Salaši, kde jsme zopakovali náš nejlepší čas na 3B (18,49s), a dokonce náš nejlepší sestřík (18,02s). Na závěr sezóny přišli ještě dobré výkony i rámci PHL v Pravčicíh, a poslední víkend byl opět pohárovým, a opět byla radost dvojnásobná, a přivezli jsme domů dvě třetí místa. Tečka za sezónou byla taková symbolická, kdy kaňkou na krásném útoku v Křenovicíh byla nezapojená proudnice, a následně prasklá hadice.

Co tedy říct závěrem? Rok 2016 byl sice protkán spoustou hloupých chyb a komplikací, ale na druhou stranu se toho i hodně povedlo. První místa z Vrbky a ze Zdislavic, druhé místo z Medlova, a třetí místa z Kostelan a Holešova pro tým mužů. Tým žen nezůstal příliš pozadu, a dovezl vítězství z Vrbky, druhé místo z Kostelan a třetí místa ze Zdislavic a Holešova. Takže celkově to můžeme označit jako rok úspěšný, a naplněný pěknou porci radosti.

-SM-

Videogalerie ze sezóny 2016: