Rychlé vítonické asfalt

Poslední prázdninový víkend se pro nás již tradičně nesl ve znamení nočních na Károši, druhým rokem jsme zavítali také do Vítonic a premiéru jsme si odbyli na fotbalovém turnaji na Nové Dědině.

V pátek navečer jsme si střihli pravděpodobně poslední trénink této sezóny. K tomu malá statistika: 25. dubna jsme ukončili předsezónní přípravu a poprvé provětrali vercajk při požárním útoku. Za 19 týdnů až do pátku 28. srpna jsme stihli 17 tréninků PÚ. Když si to přenásobíme průměrnými čtyřmi útoky, dostáváme se za léto na poměrně slušnou porci tréninkových pokusů. Trénovali jsme každý týden s výjimkou týdne našich hodků a víkendu, kdy jsme organizovali zábavu s kapelami FOCUS a INEKAFE REVIVAL. Ale teď už zpátky k uplynulému víkendu.

V sobotu po ránu jsme vyrazili na fotbalový turnaj, který pořádali spolubratři hasiči z Nové Dědiny. V úmorném vedru jsme si v pětičlenné konkurenci vybojovali bronzovou pozici.

Sestava: Jarek (brankář), Štěpán, Vojta, Slávek, Pája, Peťa N., Toník Š. (Střížovice), Jenda D. (Kroměříž)

Se západem slunce jsme se vydali do sousedního Karolína na tradiční noční soutěž v PÚ. Bohužel vypůjčený rozdělovač se se svým nádobíčkem s našimi koncovkami na céčkách příliš neskamarádil a ustřelený PP znamenal výsledný čas 34,05 s a propad na konec výsledkové listiny. Touto zprávou jsme velitele, toho času dovolenkujícího na řeckém ostrově Paros, věru nepotěšili. Náladu zlepšilo alespoň příjemné posezení do časných ranních hodin s kamarády z SDH Bařice.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Peťa Skácel (Nová Dědina A), LP – Slávek, PP – Vojta

V neděli dopoledne nás čekal závod PHL ve Vítonicích. Na specifické asfaltové trati jsme loni zaběhli výsledný 18,49 s, což je stále náš zatím nejrychlejší soutěžní čas na 3B, takže určitě bylo na co navazovat. Na PP z toho byl Vojtův osobák za čas 18,06 s. Na levo se trošku zahradničilo – čas 18,58 s nám přesto připsal 5 bodů.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Jarda G. (Kostelany), LP – Slávek, PP – Vojta (zaběhnut osobní rekord 18,06)

-Slávek-