První rande s extraligou a novodědinské déjà vu

Uplynulý víkend přinesl dva velmi zajímavé a atraktivní závody v našem bezprostředním okolí. V sobotu se jednalo o závod na Karolíně, kam zavítala Extraliga ČR HVP a sjelo se na 66 výborných týmů z celé republiky. V neděli nás potom čekala PHL na Nové Dědině, což je také vždy závod plný překvapení, především kvůli silnému větru, který dokáže s pořadím pěkně zamíchat.

V sobotu jsme se vydali přes kopec na Karolín, abychom poměřili své síly s TOP týmy, a také trochu přičichli k nejkvalitnější lize v ČR. Místní hasičský areál se od rána krásně zaplnil a hasiči mohli předvádět své umění. Velký vliv na celkové výkony měl nepříjemný protivítr, který komplikoval práci proudařům. I tak brzo padl rekord místní dráhy, a byl několikrát vylepšen. Na nejvyšší stupínek nakonec vystoupil Renmotor Jinolice s časem 16,58s. My jsme šli na řadu až na konci startovního pole. Celkový výkon byl velmi povedený, protože základna klapla na výbornou a voda taky nebyla nejpomalejší. Nalevo z toho byl slušný čas 18,65s, ale bohužel prostřik napravo, a čas 19,65s, nás posunul ve výsledkové listině přeci jen o něco dolů. Nakonec jsme skončili v rámci PHL na 11.místě a v rámci EXČR na místě 20.

V neděli na nás čekala cesta na Novou Dědinu, a nikoho by nenapadlo, že bude tak komplikovaná, a budeme se strachovat, abychom stihli nástup. Všechny peripetie jsme nakonec zdárně překonali a na místním hřišti nás přivítalo prakticky stejné počasí, jako v sobotu, včetně již tradičního místního větru. Před naším rozběhem jsme si říkali, že už je snad vše špatné za námi a konečně vše klapne podle představ. Ale tato dráha je pro náš rozdělovač opravdu prokletá a zažili jsme na ní něco jako déjà vu. Rozdělovač na základně nemohl zapojit béčko, které nakonec do zapadlo, ale bohužel přes zub. Už v té době bylo jasné, že je zle. Pokusili jsme se útok dokončit, ale nepovedlo se ani toto, a proto jsme letos poprvé v rámci PHL zapsali neplatný pokus.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj, Peťa N., béčka – Jarek, rozdělovač – Svaťa, LP – Slávek, PP – Vojta

-SM-

Další videa z Karolína: Video 1, Video 2