Mlčení jehňátek

Na delší dobu jsme se s příspěvky o našich (ne)úspěších odmlčeli. Důvodů bylo několik, ale především nebyl čas nic psát, a také většinou ani pořádně nebylo o čem psát, nebo přesněji nebylo se čím chlubit. Ale nemůžeme to vidět tak černě, a i u nás párkrát sluníčko vykouklo, a přivezli jsme i nějaký ten pohárek.

Od posledního článku utekly již více než 2 měsíce. Začátek června byl ve znamení závodů u našeho spřáteleného sboru ve Zdislavicích. Slušně rozběhnutý útok na 2B nám kvůli prostřiku na PP (18,28s; LP: 16,46s) přinesl bramborovou pozici, a ocenění v podobě chutných raných brambor.

Potom následoval dvojzávod PHL v Litenčicích a Tučapech, ovšem ani jeden se nám vůbec nepovedl, nejdříve to byla chyba na rozdělovači, potom nespojené B hadice.

O dalším víkendu jsme se vydali na místo činu našeho zimního soustředění do Dřevohostic na noční závody, kde se nám nepovedlo sestřelit ani jeden terč, a bylo z toho NP. Tohoto klání se zúčastnili i naše holky, kterým se ovšem také nezadařilo, a v podobném duchu jako my si odvezli pouze NP. Následující sobotu se konalo okresní kolo v Hulíně, kde se kromě požárního útoku běželi i štafety a 100m překážek. Zatímco štafeta nám sedla výborně (72,13s, 2.místo), tak 100m překážek už tak povedených nebylo, a požární útok to nevylepšil, i když jsme ho běželi na 2x kvůli špatnému startu, tak po chybě na rozdělovači z toho byl čas 41,51s, a celkové 4. místo na okrese KM.

Taková menší vlaštovka přiletěla 2.7. na Nové Dědině, kde se povedl alespoň jeden sestřik ve slušném čase (18,41s na LP), ale bohužel prostřik na PP nám zase vzal naděje na dobré umístění.

Následovaly další 2 zkažené závody v Rymicích (chyba na béčkách), a v Roštění (nespojené céčka na PP). Pak už konečně přilétla druhá vlaštovka letošní sezóny. V Zahnašovicích nám útok přinesl čas 19,28s (na LP 18,98s), a trochu vzpruhy a motivace do dalších klání.

Konec července nám přinesl aspoň nějakou radost, když jsme si z klání na Kostelanech, i přes pomalejší nalívačku odvezli bronz za čas 17,47s, o pouhou setinu za druhým místem. Opět to byl závod, kde se objevili i naše dámy,  které získali pohár za druhé místo.