Hasičský maratón

První srpnový den nás čekal doslova hasičský maratón, tedy závody prakticky od rána, až do večera. Začalo to dalším kolem PHL v Zahnašovicích, následovalo klání na našem okrsku na Kostelanech, a den jsme zakončili nočními závody ve Zdislavicích. Každý z těchto závodů poznamenal nějaký menší zádrhel, díky čemuž opět nemůžeme oplývat nadšením a spokojeností.

Dopoledne nás čekal krásný a rychlý závod v Zahnašovicích. Přijelo 39 mužských týmů, což je letos v rámci PHL nejvyšší číslo. Dráha byla pěkně připravená, a týmy nabízely divákům atraktivní podívanou s rychlými časy. I náš útok jsme rozběhli velice dobře, ale do stroje se kvůli špatně zapojené savici dostala vzduchová bublina, která vodu zpomalila. Napravo z toho i tak byl slušný sestřik v čase 18,57s, ale na druhé straně, i kvůli neidentifikovatelnému „škubnutí“ s proudařem, se objevil delší prostřik a výsledný čas 19,80s pro nás opět znamenal zklamání.

Krátce po našem útoku jsme se rozjeli směr Kostelany. Místní pozvali i sbory mimo náš okrsek, a tak se sjela velmi zajímavá konkurence, a soutěž měla vysokou úroveň (běhalo se na 2B). Vítězní borci z Nové Dědiny dokonce srazili terče v krásném čase 15,61s. Náš útok také rozhodně snesl i přísnější měřítko, a vůbec nevypadal špatně. Na terčích ovšem přišlo menší zaváhání, a nakonec jsme zapisovali čas 16,87s (nalevo slušných 16,29s). Tento čas nás odsunul těsně na 4., bramborovou, příčku. Na Kostelanech se konečně představilo naše hezčí družstvo. Holky se s tím praly sice statečně, a i když terče srazily (nalevo 27s, napravo 33s), tak nezapojená savice ve stroji znamenala neplatný pokus. Snad je to neodradí, a zase je ještě  uvidíme na závodní dráze.

Na závěr dne jsme chtěli konečně zabrat, a ve Zdislavicích, kde už jsme letos jednou uspěli, podat uspokojivý výkon. Nejdříve ovšem proběhla krátká kulturní vložka, do které jsme se vložili i my s odměnou pro místní dámy za jejich vystoupení na naší hodové zábavě. Potom už se mohlo jít konečně soutěžit. Bohužel ani do třetice se nám nezadařilo. Po nezvládnuté základně v podání rozdělovače se muselo dlouho čekat s vodu a byl z toho podprůměrný čas 18,83s. Alespoň jsme tedy poseděli a probrali taktiku a v pozdních nočních hodinách vyhlásili návrat.

Sestava: koš – Tomáš B., spoj – Peťa Š., stroj – Peťa N., béčka – Jarek, rozělovač – Svaťa, LP – Sláva, PP – Vojta

-SM-